Бершадська міська
газета "Поштова вулиця"

Меню сайту
Категорії розділу
Прогноз погоди


Якщо ви натисните
на iнформер, то перейдете
на сторiнку погодного сервера,
де зможете ознайомитися
з прогнозом на два тижнi.

Нашi друзi




Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2011 » Листопад » 28 » Схилімося в доземному уклоні
21:36
Схилімося в доземному уклоні

26 листопада 2011 року до пам'ятника жертвам Голодомору, що встановлений у нашому місті по вул. Червоноармійській біля районного Будинку культури, прийшли громадяни Бершаді, щоб вшанувати загиблих наглою смертю від голоду у 1932-1933 роках.


Працівники державних установ, представники учбових колективів , громадських організацій прийшли у цей день до святого місця, щоб запаливши свічку, кожний присутній відчув біль, тугу і відповідальність свого і молодших поколінь за спокій і майбутнє України.
Заступник голови Бершадської райдержадміністрації Вадим Оркуш, голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака, міський голова Бершаді Михайло Кольченко та усі присутні запалили поминальні вогні і поклали квіти до пам'ятника жертвам Голодомору.
 

* * *

Із повідомлення (з грифом - "цілковито секретно") за підписом заступника начальника Вінницького оперативного сектора ГПУ Бржезовського від 17 лютого 1932 року: "В Бершадском районе до последнего времени хлебозаготовки проводились исключительно административными мерами, а в большинстве сел применялись обыски. Председатель райисполкома т. Балабан, инструктируя уполномоченных, говорил: "Для выполнения плана хлебозаготовки все средства хороши, лишь бы хлеб шел".
Ось що говориться у спогадах, які зберігаються в Вінницькому обласному архіві: "На вулицях Бершаді можна було побачити мертвих людей, ходили по вулицях, як тіні, голодні люди, з протягнутими руками, і просили хліба, картоплину, що-небудь, щоб врятуватися від смерті…".
Документи, які зберігаються в Державному архіві Вінницької області, розповідають про випадок самогубства з голоду в селі Тернівка і про факт людоїдства в цьому ж селі. Про такі самі ж факти в с. Новий Ташлик повідомляє 11.05.1933 р. (з грифом - "таємно") у Вінницький обком КП(б)У секретар Джулинського райкому партії Шимко.
Назви сіл Баланівка, Романівка, Сумівка, Красносілка перемішуються із повідомленнями про поїдання ракушок із ставків, трупів коней, навіть облитих керосином, про сотні людей біля гуральні, що їдять брагу.
Були намагання вижити. Так, 17 липня 1933 р. в селі Красносілка дружина місцевого голови колгоспу Шагоруйко та колгоспниця О. Дудник звернулись до місцевих жінок з пропозицією вийти і жати пшеницю на колгоспних полях…
Прийнятими мірами цей виступ був попереджений, повідомляє Вінницький обласний відділ ГПУ...

 "Поштова вулиця”.  

Категорія: Суспiльство | Переглядів: 825 | Додав: landgraffs | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: