Бершадська міська
газета "Поштова вулиця"

Меню сайту
Категорії розділу
Прогноз погоди


Якщо ви натисните
на iнформер, то перейдете
на сторiнку погодного сервера,
де зможете ознайомитися
з прогнозом на два тижнi.

Нашi друзi
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2011 » Грудень » 21 » Інтерв’ю з міським головою Михайлом Кольченком
22:29
Інтерв’ю з міським головою Михайлом Кольченком


- Михайле Івановичу! Незабаром наступає Новий 2012 рік. Рік, що завершується, безумовно, був наповнений повсякденними турботами міської ради про подальший розвиток міста. Ця тема для Вас щоденна і відповідальна. Читачі газети "Поштова вулиця" будуть зацікавлені познайомитись із розповіддю міського голови про життя нашого міста.
 
- Так, безумовно, за плечима не простий рік як і всі попередні роки моєї роботи на посаді міського голови. Головні наші зусилля були направлені на благоустрій міста, забезпечення стабільного функціонування дитячих навчально-виховних закладів, підготовку до опалювального сезону, безперебійного водопостачання, та подолання цілого ряду щоденних проблем та питань, які  на сьогодні мають усі територіальні громади нашої країни. Маючи в розпорядженні невеликий але стабільний бюджет, намагаємось  найефективніше розподілити його для нагальних потреб нашого міста та повноцінного життя його мешканців. Так, безумовно є досягнення та прорахунки, успіхи та невдачі міської влади  але, хто не працює – той не має проблем. Насправді їх багато, це і щоденні і ті, що накопичувалися протягом довгих років. У тому і полягає робота міських органів влади, зробити усе,  щоб мешканці міста їх якнайменше відчували.
На утримання дошкільних закладів освіти міста, з бюджета виділено 4933,5 тис. грн., з яких 4788,3 тис. грн., видатки за захищеними статтями бюджету. Також хочу зазначити, що станом на 1 грудня 2011 року дитячі садки відвідують 534 дітей з яких 26 чоловік утримуються повністю з міського бюджету (діти з малозабезпечених сімей). Вартість одного дня перебування дитини в дошкільному закладі міста складає: дітям ясельного віку 5,00 грн. дітям садкового віку 7,50 грн. В дитячих садках працюють 129 чоловік в тому числі: педагогічний персонал 52 чол. Середня заробітна плата педпрацівників складає 1650 грн., обслуговуючого персоналу 1073 грн.
Починаючи з 2006 року, розробили програму по освітленню, і тепер маємо результат. У цьому році було забезпечено вуличне освітлення вулиць Б.Хмельницького, Комунарів, Крупської, Свердлова, пров.Комунарів, Ціолковського, Жуковського, Корольова. Доповнили ліхтарями зовнішнього освітлення вулиці 50р.Жовтня, Будкевича, Картвелішвілі. У 2012 році,  будуть освітлені вулиці: Польова, 50р.СРСР, І.Франка, К.Маркса, Чапаєва, Зарічна та 40р.Перемоги. По вул.Червоноармійська  (в сторону с.Бирлівка), де найбільший аварійно-небезпечний відрізок дороги, було прокладено тротуар довжиною 600м, вартістю 200тис.грн., та забезпечено освітлення вулиці.    По проекту виготовленому на замовлення Бершадської міської ради, зроблений капітальний ремонт вулиць Леніна та Картвелішвілі, на загальну суму 2млн.400тис.грн. На даний час, Бершадською міською радою, замовлено проекти на капітальний ремонт вулиць міста Бершадь. Традиційним стало для нас  щорічне озеленення нашого міста. Взявши лідерство у конкурсі на кращий благоустрій населених пунктів серед міст районного значення, починаючи з 2006 року, наше місто гордо несе звання першого. Не став винятком і 2011 рік. Продовжуємо роботи по створенню нових дитячих майданчиків та скверів для відпочинку.  Так у цьому році, було облаштовано сквер з дитячим ігровим обладнанням на розі вулиць Леніна та Будьонного. У 2012 році, плануємо створити парк по вул.Транспортній, облаштування дитячого майданчика по вул. І. Франка.
На особливому контролі сьогодні знаходяться ряд програм, що стосуються удосконалення роботи житлово-комунального господарства міста. Утримання та експлуатація єдиної в області котельні на твердому паливі, з року в рік стає ще важчим та нерентабельним, що не влаштовує ні владу ні громаду. З огляду на те, що тривалий час зі сторони держави в цю галузь практично не надходило коштів, матеріальна та технічна база її потребує негайної модернізації  та оновлення, що неможливо зробити за кошти з місцевого бюджету. Протягом 2011 року відшкодовано дотацію житлово-комунальному господарству в сумі 4149,5 тис грн. на покриття видатків по різниці в тарифах на теплопостачання, що надається населенню  за рахунок субвенції з районного бюджету.
Виконавчим комітетом Бершадської міської ради 28.09.2011 р. прийнято рішення «Про підготовку підприємств, установ та організацій міста, до роботи в осінньо-зимовий період 2011 – 2012 рр.», та затверджено відповідні заходи.
Досить гостро стоїть питання з вирішенням межових границь міста. Землі за межами міста, на яких побудували свої будинки жителі міста Бершадь, на сьогодні фактично виявилися землями інших територіальних громад. Цим питанням ніхто не займався протягом багатьох років, і ось тепер виникла така потреба. Звичайно, люди обурюються і ми їх розуміємо, адже невідповідність старих меж міста сучасній ситуації перешкоджає раціональному використанню території і створює незручності для населення та інженерних служб. Тож на сьогодні проведена робота по погодженню передачі земель із територіальних громад Флоринської та Війтівської сільських рад, для  приєднання їх до земель міста Бершадь. Це робота не одного дня, адже потребує виготовлення відповідної документації по формуванню території міста, та погодження на рівні області та Верховної Ради України.
Вирішується питання і про сміттєзвалище, яке колись було на обслуговуванні КП «Обрій», і належало до Флоринської сільської ради. Через банкрутство даного підприємства, виникла загроза екологічної небезпеки, адже загальна територія  сміттєзвалища площею 5,1га, залишилася нікому не потрібною та безконтрольною. Так як більшою частиною користувачів даного об'єкта є територіальна громада Бершаді, для обслуговування населення міста з вивезення твердих побутових відходів та забезпечення стабільної екологічної ситуації у вересні місяці 2011 року, сміттєзвалище було прийняте на баланс міської ради, на обслуговування якого з міського бюджету використано 76,4 тис. грн., на придбання техніки та основних засобів для його функціонування в сумі 38,0 тис. грн.
На даний час, велика кількість необхідних погоджувальних нормативно-правових документів, та нерішучість певних керівних посадовців, заважає як найскоріше завершити вирішення цього питання. На сьогодні міське сміттєзвалище функціонує фактично на ентузіазмі окремих працівників, яким хочу подякувати за розуміння та підтримку, адже жителі міста не повинні на собі відчувати незручності. Найближчим часом, сподіваючись на підтримку районної ради та районної державної адміністрації, це питання буде остаточно вирішине.
Виключно важливе значення надається особистому прийому громадян та письмовим зверненням. Для розгляду і вирішення питань створюються  комісії із  працівників  міської ради,  правоохоронних органів, районної санітарно-епідеміологічної служби, районної архітектури та депутатів міської ради. Основні питання, з якими звертаютья громадяни до міської ради –   виникнення стихійних сміттєзвалищ, ремонт доріг та криниць загального користування, будівництво тротуарів, вуличного освітлення , вирішення питань теплопостачання  багатоквартирних будинків, земельних відносин та соціального захисту населення. Протягом року, 265 громадянам міста було виплачено матеріальну допомогу для вирішення складних матеріальних умов, лікування, поховання непрацюючих громадян міста на загальну суму 39,8 тис. грн.
Для зручності та покращення обслуговування жителів нашого міста, міська рада та виконавчий комітет скасували певні прийомні дні для громадян. Розпочинаючи з 2006 року, і в майбутньому, кожен житель нашої територіальної громади має можливість звернутися по допомогу до спеціалістів міської ради та отримати певну консультацію у будь-який робочий та зручний для них день. У кожному випадку, заявникам надається допомога або вишукуються шляхи вирішення їх проблем, надаються аргументовані відповіді та роз'яснення.  Усі дозвільні документи та необхідні довідки в межах чинного законодавства, надаються безкоштовно,  що є теж на жаль, радше виключенням ніж правилом.
- Михайле Івановичу! Як кажуть – "Не хлібом єдиним живе людина" і культурне життя нашого міста протягом минулого року, також неодноразово наповнювалося цікавими подіями. Безумовно, міська рада, в межах своїх можливостей, завжди намагалась бути послідовною в гуманітарних питаннях, що відвідували Бершадь протягом 2011 року і слова ці не риторичні, вони наповненні змістом і конкретною роботою – адже є про що розповісти.
- При формуванні міського бюджету, депутатський корпус з відповідальністю ставиться до усіх потреб територіальної громади, конструктивно та збалансовано.  Протягом року, на достатньо високому рівні намагаємось відзначати усі державні та культурно-масові заходи. У місті відсутні підприємства та спонсори, які могли б повністю або частково взяти на себе матеріальне забезпечення таких заходів, як це наприклад має місце в сусідніх містах. Тому уся відповідальність залишається за місцевими органами влади. В цьому році, спільним рішенням з районною владою, було вирішено питання про відкриття в міському Будинку культури центру дозвілля для молоді.
На балансі міської ради перебувають 2 заклади клубного типу на утримання яких використано 682,5 тис. грн.    Протягом 2011 року проведено 35 культурно-освітніх заходів за участю працівників міського та районного Будинків культури. Витрати на проведення свят склали 137,0 тис. грн.
В 2006 році було відновлено роботу міського Будинку культури в районі цукрозаводу. Слова подяки від батьків, діти яких відвідують спортивні секції та різноманітні гуртки, дають нам розуміння, того, що було прийнято правильне рішення. Сьогодні заклад повноцінно функціонує: працює 5 чоловік та функціонує 5 гуртків різного напрямку для дітей, головне – що діти мають де, з користю для себе, проводити свій вільний час.  На базі МБК проведено 10 культурно-освітніх заходів за участю дітей 2-ої міської школи. Також хочу зазначити, що при даній установі функціонує хор ветеранів, якому у 2009 році присвоєно звання "Народного"
На початку 2012 року, плануємо розпочати ремонт приміщення Будинку культури,  адже люди мають почувати себе комфортно відвідуючи той чи інший захід.
На утриманні міського бюджету також функціонують: міська організація ветеранів війни та праці, для їхніх потреб, використано 33,4 тис. грн., та додатково 7тис.грн., для придбання концертних костюмів.
- Михайле Івановичу! Кожен Новий рік наче говорить людям, що попереду нові турботи, відповідальність і щасливі події у житті кожної людини. Не оминуть ці поняття і жителів нашого міста – Бершаді, як і для всіх міст і селищ України, наступає пора нових кроків і нових виважених рішень. З якими побажаннями напередодні 2012 року, Ви вважаєте необхідним звернутися до своїх земляків – бершадчан?
- Так, безумовно, зовсім скоро ми перегорнемо ще одну сторінку в історії нашого міста та кожної родини зокрема. Рік який минає, додав у нашу книгу життя багато різноманітних подій та неоцінений досвід:  поразки і перемоги, втрати, здобутки і досягнення, а разом з тим – мудрість та виваженість. У кожній родині були у році, що минає, свої щасливі хвилини, які надовго запам`ятаються: у когось народилися діти та онуки, десь зіграли весілля, хтось зустрівся з хорошими друзями.
Я не можу сьогодні сказати, що наше життя змінилося на краще настільки, як усі ми того хотіли б.  Але з усією впевненістю  стверджую, що на місцевому рівні, ми робили все можливе, щоб у нашому місті була політична стабільність, не сталося різного роду потрясінь у життєзабезпеченні громади найнеобхіднішим. Усвідомлюю і наголошую, що весь позитив, якого вдалося досягти, - це наші спільні здобутки. Разом з тим і нерозв’язані проблеми, яких ще, на жаль, вистачає, — теж спільні. Я впевнений, що тільки при активній підтримці та розумінні громадян міста, керівників державних та приватних підприємств, підприємців, молоді, органів правопорядку, активній підтримці та розумінні зі сторони районної державної адміністрації та районної ради, можливо не всі, але більшу їх частину нам вдасться вирішити.  
На жаль, за роки сучасної історії місцевого самоврядування, громади міст та селищ не отримали належної свободи дій та більшої самостійності. Але, виконуючи і делеговані, і власні повноваження, наше місто упевнено іде шляхом громадського порозуміння. І головна заслуга у цьому – всіх вас, шановні бершадчани. Всіх, хто працює на підприємствах, будує, ремонтує, прибирає, годує, вчить та виховує наших дітей, хто лікує нас і залучає до культурних цінностей. Кожен з нас хоче бачити наше рідне місто сильним та процвітаючим, а його жителів – щасливими й забезпеченими.
Дякую усім жителям міста та комунальним підприємствам, за цю повсякденну працю, за внесок у розвиток і добробут нашого рідного міста. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, а загалом державу. Впевнений, що лише шляхом об’єднання та під ідеєю розвитку міста як цілісного комплексу, ми зможемо відстояти своє право на майбутнє і змінити на краще наше сьогодення. Вірю, що саме так і станеться.
Напередодні Нового Року, прийнято загадувати бажання. Я бажаю усім жителям нашого прекрасного міста, щоб вони обов'язково здійснилися. Від усієї душі зичу усім великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч.
Нехай прийдешній рік виправдає ваші самі добрі надії і прагнення, принесе вашим сім'ям достаток і добробут, а вашим домівкам - мир, злагоду, взаєморозуміння й любов.

Розмову вів Олександр Сапожніков.

Категорія: Мiська рада | Переглядів: 1048 | Додав: landgraffs | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: